O mně

TERKA

Copywriterka, spisovatelka, minimalistka a bývalá ajťačka. Milovnice pizzy a Plzně, toho českého zlatavého moku, vegetariánka a obdivovatelka japonské kultury. Moje hudební knihovna je plná metalových balad, emotivních skladeb od Ludvica Einaudiho, kytarových sól Jimiho Hendrixe, rapu a popu z 20. století i nightcorových verzí písní různorodých žánrů.

Narodila jsem se v Úpici, kde mě vzhled města dovedl k vášni čtení městských kronik. Od raného dětství miluju knihy a příběhy. Vždycky jsem snila, že se stanu spisovatelkou, ale nadšení pro technické obory mě zavedlo na střední průmyslovou školu v Trutnově. Po ukončení studia jsem se chtěla vrátit ke psaní, ale narazila jsem. Během dvou let jsem prostřídala úřad práce, kancelářskou práci ve státní správě a nakonec i vysněnou ajťařinu.

Na začátku roku 2019 jsem si splnila jeden ze svých životních snů a postavila se na vlastní nohy jako copywriterka. Během studií a neúspěšného hledání ideální práce jsem pokračovala ve psaní příběhů. Plno jsem jich nedokončila, některé si jen vysnila. Na konci roku 2020 jsem však vydala svou první knihu Ideální cíl.

Celý život se potýkám s nezdolným optimismem, jsem flegmatik a řadu věcí zlehčuju. Beru život na lehkou váhu a miluju černý humor. Kdybyste mě potkali na ulici, nejspíš si vás ani nevšimnu, protože mám hlavu v oblacích.