Portály pro copywritery – které za to (ne)stojí?

Platformy pro copywritery – Copywriting, Tereza Hladíková

Probojovat se se svým webem na první příčky vyhledávání pomocí SEO a PPC není snadné. Proto většina volnonožců a copywriterů volí jednodušší variantu, která jim s prezentací služeb pomůže. Jsou to různé portály, platformy, systémy, servery, katalogy nebo komunity. Některé prošly mým testováním. A jak to dopadlo?

Chci jenom to nejlepší

Nejlepší platforma nemusí být nutně ta nejdražší! Nejlepší katalog pro mě znamená perfektní funkčnost systému, spolehlivá podpora, která dělá svoji práci pořádně, přijatelná cena a příjemné prostředí.

Copywriting.cz

Prvním katalogem pro copywritery je copywriting.cz. Tuto službu jsem využívala jako naprostý zelenáč v oboru asi dva měsíce poté, co jsem začala podnikat. Můj zpětný pohled? Setkáme se tam s poptávkou velmi levných textů, hrubým chováním klientů, nepříjemnou podporou a jen malou sháňkou po dlouhodobé spolupráci na úrovni. Pro copywritery s velkým C je to nevhodné místo.

Copywriteri.cz

Jeden z portálů, který vřele doporučuji. Cena se hradí na rok, prostředí je příjemné, ovládání jednoduché. Snadno zde najdeme plno kvalitních poptávek a spolehlivých klientů. S čím mám problém já? S podporou. Jednou si platím předplatné, a proto očekávám, že všechno šlape samo. Nikoli. Dva měsíce jsem čekala, než se schválí reference. Nakonec jsem o to musela požádat. Při další referenci se dělo totéž znovu. Pak mi tam přistál nějaký SPAM… A podpora? Nic. Co si nevydupete, to nemáte. A to mě nebaví. Proto po roce odcházím.

Zakonybohatstvi.cz a jejich VIP klub

Dokonalá prezentace prvotřídních služeb, skvělý kolektiv, nejlepší ohlasy a sympatické prostředí. Vyšší cena byla adekvátní vzhledem ke vzdělávacím videím, 24/7 podpoře, společným setkáním a mnohým dalším. První dny to tak fungovalo dokud…

Jak se luxus změnil ve faux pas?

Společná skupina byla neaktivní, podpora neodpovídala a neřešila mé problémy, servery vykazovaly pramalý výkon a na reset hesla jsem čekala dvě hodiny(!). Ačkoli prostředí bylo dokonalé, mimo vzdělávací videa se majitelé příliš nepředvedli. Možná sympatičtí lidé, ale rozhodně nedodrželi tu péči, kterou všude slibovali. Po měsíci jsem odešla. Ačkoli jako copywriter bych měla plno možností ke spolupráci.

Stovkomat.cz

Portál odpovídající svému názvu. Ideální místo na přivýdělek pro znuděné studentíky nebo maminky na mateřské. Na kvalitu se zde příliš nehledí. Pro profesionální copywritery na úrovni zcela nevhodné. Pobyt je zdarma.

Webtrh.cz

Moje jediná zkušenost je ta, že mou první klientkou byla podvodnice, která neplatila za zakázky a ještě podnikala „na černo“. To na portál vrhlo neblahé světlo, protože zde žádné ověření uživatelů zkrátka není. Nicméně jsem zde zaregistrovala i férové nabídky, takže neházejme flintu do žita. Webtrh.cz je však spíše „nouzovka“. Bydlení na Webtrhu je zdarma.

Navolnenoze.cz

Robert Vlach mi otevřel oči ohledně celého podnikání a jeho portál je mou další cílovou stanicí. Cena za rok je zde mnohonásobně vyšší, ale už od prvního kontaktu je vidět, že služby doopravdy fungují, jak mají. Jeho tým se o své klienty zkrátka stará a neslibuje jen tak do větru. Vyšší cena navíc zcela jistě odděluje opravdové profesionály na úrovni od těch ostatních.

Hledáte-li kvalitní copywritery, vřele doporučuji hledat na těch „lepších“ portálech. Copywriteři, kteří sháníte dobrou propagaci za rozumné peníze, vyhněte se nekvalitním katalogům, které mohou v některých případech spíše uškodit. Máte vlastní zkušenosti s portály? Podělte se o ně s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *