Copywritingové trendy pro rok 2020

Copywritingové trendy v roce 2020 – Tereza Hladíková

Každý rok přichází marketingové odvětví s něčím novým. Jakožto copywriter jdu s dobou. Je to nevyhnutelné. Čím letos (ne)potěšíme své klienty?

Copywritingové trendy se mění a letos…

Máme tu únor, takže je nejvyšší čas pustit se do shrnutí toho, co letos v oboru frčí. Copywriteři to mají snadné, říkáte si. Prostě znalost pravopisu, splnit zadání a nějak to spatlat, aby se to dalo číst. Omyl! Copywriting se neustále vyvíjí a je třeba klientům přinést vždy jen to nejlepší. Takže na co se tenhle rok zaměřit?

Konverzační tón na prvním místě

Že máme používat akční slovesa a krátké věty ví snad každý, kdo kdy vůbec začal něco tvořit pod titulem „copywriter“. Ale že text má znít jako rozhovor s kamarádem? To jste nečekali! Popravdě jsem na toto narazila už dříve, ale říkala jsem si, jak to sakra může fungovat? Mám pro vás vyčerpávající odpověď.

Hlasové ovládání se rozšiřuje

Stále vyšší počet zákazníků k vyhledávání věcí na internetu používá hlasové ovládání. Ať je to Siri, Cortana nebo Alexa. Vždy vyhledají to, co odpovídá hlasovému zadání. Z toho vyplývá, že psaný text, který je vždy naprosto odlišný od běžné mluvy, nebude upřednostněn a pravděpodobně jako výsledek hledání vyjede text, který zahrnuje běžný způsob konverzace.

Čas na nové SEO

Opět nic nového pod sluncem. Ale pozor! Máme tu malou změnu. Jako copywriteři jsme zvyklí psát poutavé a čtivé nadpisy, které zaujmou. Což je marketingový cíl. Chceme návštěvníka přilákat. Jenže! Máme tady i pozice ve vyhledávačích a kvalitu SEO. To znamená jediné.

Naše staré SEO s průběhem času nebude fungovat. Hlasové vyhledávání se zaměřuje na jiná slova, a proto vaše jedinečná klíčová slova možná ani nikdo nenajde. Mrkněte na to, jak lidé mluví o vašem oboru! Možná budete překvapení, co všechno je třeba předělat a změnit.

Sociální sítě stále jedou

Pro obsahový marketing jsou sociální sítě stále perspektivní. Ale pozor! Možná ne ty, které vás lákají nejvíce. Nejvhodnější je totiž Twitter a LinkedIn. Na Twitteru potkáte různé lidi a plno potenciálních zákazníků. Navíc, text tvoří kvalitní SEO. Na LinkedInu zase narazíte na podnikatele, manažery a majitele firem. Navíc váš online životopis se vždy hodí!

Blog nebo podcast?

Blogy stále jedou a lidé je mají rádi. Zvlášť, když se mohou dozvědět něco zajímavého a přínosného. Takže pro vás, kdo blog stále nemáte, založte si ho. Vyhmátněte šikovného copywritera a pusťte se do díla. Blog je skvělým pomocníkem při posilování SEO.

Podcast blogům dýchá na záda

Hádám, že příští rok už nás čekají především podcasty. Blog totiž získává velkou konkurenci právě v podobě podcastů. Jak se copywriteři mohou podílet na jejich tvorbě? Svými poznámkami a tvorbou scénáře! Ale pozor. Tento obor je relativně nový a najít v našich českých končinách copywritera, který tématu a podcastům dokonale rozumí, bude celkem oříšek.

Lidé milují příběhy!

Není to až taková novinka, ale musím to připomenout. Zajímavý a emocemi nabitý příběh si získá nejednoho fanouška. Nezapomínejte, že příběh by měl být kratší, čtivý a zajímavý.

A co vy? Už jste přesedlali na nové trendy nebo se budete držet svých vyzkoušených metod?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *