4 důvody proč copywriteři a SEO specialisté potřebují svůj web

proč copywriteři a SEO specialisté potřebují svůj web

Jako copywriter jsem se dostala do skupinky lidí, kteří si hravě vystačí se svým LinkedIn profilem. Slouží jim jako vizitka i web a generuje jim zákazníky. A to je v pořádku, souhlasím s tím. Až na jednu maličkost… My, copywriteři, a případní SEO specialisté potřebujeme i web. Víte proč?

Ty jsi copywriter? Ukaž!

Vedu takovou teorii. Nemůžu nabízet službu a doporučovat lidem lepší web a obsah, když můj vlastní web vypadá děsně. Ono je to logické. Říkáte si, co je na tom? No, hodně. Nevím, jak vy, ale já už v minulosti narazila na webové stránky SEO specialistů a copywriterů, ze kterých mi šel mráz po zádech. (Ne z těch lidí, ze stránek :))

4 důvody, proč je ten web opravdu potřeba

1# Detaily

Díky webu můžete vyšťourat plno detailů. A o čem vypovídají detaily? O pečlivosti, důmyslnosti a povaze člověka. Detaily tvoří celek.

2# Tvorba

Otextovaný web ukazuje styl copywritera. Jak se vyjadřuje? Jaké obraty využívá? Je takový projev sympatický? Jsou texty čtivé, je to zajímavé, stručné a věcné?

3# Vkus

Webové stránky vypovídají také o vkusu copywritera. Jaké barvy volí? Jak vypadá zvýraznění? Jak velké odstavce využívá? To vše vypovídá o tom, jakou práci vám on sám odevzdá.

4# SEO

Pod jakým klíčovým slovem jste SEO specialistu nebo copywritera našli? Čím je zahrnutý jeho web? Dá se to číst nebo je to jedno klíčové slovo napatlané na druhé?

Pravidelné úpravy jsou nutnost!

Rozhodně neplatí, že si jednoho krásného dne založíte web, nasázíte tam kdeco a necháte ho po dalších několik let spát. Rozhodně ne! Web si zaslouží pravidelnou péči. Pokud narazíte na copywritera, SEO specialistu nebo markeťáka, jejichž web neodpovídá jejich slibům, ruce pryč.

Jak je to s tím SEO?

Nezapomínejte, že SEO je proměnlivé a neměřitelné. Je tedy zhola nemožné, aby se všichni SEO specialisté objevili na prvních příčkách. Vůbec to neznamená, že ti ostatní dělají svou práci špatně. Nezapomeňte, že SEO není jen o předních příčkách. SEO je o optimalizaci webu pro vyhledávače, uživatelské dostupnosti, přívětivém prostředí a dokonalé souhře všech aspektů. Je to magie, která propojuje váš web, zákazníky a vyhledávače v jednu přátelskou skupinu.

Takhle to má vypadat!

Dovolím si poukázat na webové stránky, které dle mého osobního názoru – nevnímejte ho jako slovo boží, jsem plně otevřena diskuzi – plní svůj účel a dokazují, že autor je opravdový profík svého oboru. Samozřejmě jsem nevybrala úplně všechny.

 • https://evavanova.cz/
  Eva se se svým webem ukazuje na předních příčkách Googlu, vede zajímavý blog, web se rychle načítá, je intuitivní a za mě velice hezký.
 • https://www.copywriterbezhranic.cz/
  Všimla jsem si, že od mé poslední návštěvy došlo k úpravám webu i textů a mně osobně se to moc líbí! Hana je krásný příklad toho, že když je to třeba, změna je na místě.

Jak to vypadat nemá?

Kdepak, nebudu odkazovat, nedělá se to. Jen krátce vyšvihnu pár drobností, které jsem pochytila během svého zkoumání. Jsou to detaily, které ukazují, že tvůrce možná není až tak pečlivý a talentovaný, jak slibuje.

 • Hned v menu jsem objevila položku „O mě“
 • Texty na webu obsahovaly překlepy a chyby
 • Místo obyčejného tučnění jsem se setkala s tučnou kapitálkou v jiném fontu a větší velikostí písma
 • Web je prostě retro. Ať jde o copywritera nebo SEO specialistu, chápu, že nejsou weboví designéři, ale přece jenom… Chce to nějakou úroveň.
 • Webové stránky na doméně třetího řádu? Nebrat. Nikdy. Pro spořivce doporučuji Forpsi, mají super ceny, našlapané servery a pohodovou podporu.

A nakonec drobnost, o které jsem se nahlas ani jednou nezmínila: Finanční poradci či jiní experti se bez webu obejdou z jednoho prostého důvodu. Není to jejich způsob živobytí.

Doufám, že jste si dnešní článek užili. Neváhejte se mi ozvat v komentářích a mějte pohodový den! Druhý díl seriálu o SEO je v procesu tvoření. Buďte, prosím, trpěliví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *